parodontologie parodontologieII parodontologieIII

 

Parodontóza – je vážné onemocnění závěsného aparátu zubu = parodontu, postihující většinou pacienty s neléčenou formou zánětu dásní. Ve finální fázi dochází k viklavosti a následné ztrátě zubů.

Zánět dásní – je infekční onemocnění vyvolané bakteriemi zubního plaku projevující se krvácením dásní. Vzniká v důsledku špatné nebo nedostačující ústní hygieny, nevhodné techniky či absence mezizubních kartáčků. V neléčené formě vede ke vzniku paradentózy.

Odhalené zubní krčky (tzn. Atrofie parodontu) – je typ nezánětlivého onemocnění dásní. Jedná se o úbytek dásně u jednoho či více zubů ve viditelné oblasti, což ruší hlavně esteticky. Ve většině případů se také stává, že krčky bývají nadměrně citlivé. Tyto defekty úspěšně řešíme chirurgicky pomocí tkáňových štěpů, kdy se dáseň stáhne zpět do své původní polohy a krček je opět zakryt. Tento zákrok není pro pacienta vůbec náročný. Provádí se v lokální anestezii a trvá cca 1 hodinu.

Pokud Vás trápí tento problém, neváhejte a přijďte se poradit. Určitě najdeme pro Vás co nejpřijatelnější řešení.

Nabízíme i celou řadu chirurgických postupů k léčbě pokročilých fází onemocnění. Veškeré ošetření provádí lékař s patřičným parodontologickým vzděláním.